Scrolluj a objavuj
KlikniŤukni a buď priekopníkom
KlikniŤukni a dokáž svoju odvahu

FLEMA Media Awards 2022 – Shortlist

Zdieľať

17. ročník súťaže FLEMA Media Awards 2022, ktorá oceňuje kreativitu a inovatívnosť v mediálnom plánovaní, sa nezadržiteľne blíži. Tento ročník je výnimočný v tom, že po prvýkrát sa medzi finalistov dostalo viac slovenských kampaní ako českých – s nami na čele, čo nás nesmierne teší. 3x hurá pre slovenský Wavemaker! Poďme sa pozrieť na to, ktoré kampane zabodovali u poroty.

wavemaker new york slovenska sporitelna

Najlepšie využitie OOH: Návrat domov z New Yorku / Slovenská sporiteľňa

Slovenská sporiteľňa odštartovala koncom apríla novú kampaň s rozšíreným posolstvom Budúcnosť je vaša – aj na Slovensku. Veríme, že Slovensko je krajina, kde sa oplatí žiť, študovať, pracovať a podnikať. Hľadali sme jedno veľké symbolické mediálne momentum, ktoré dodá posolstvu kampane dodatočnú mediálnu silu a podčiarkne jeho význam. Ako sa nám to celé podarilo sa dozviete TU.


wavemaker radegast

Najlepšie využitie TV: Horké večerné kino / Plzeňský Prazdroj – Radegast

Radegast svojim prevažne mužským konzumentom ukazuje, že ,,život je hořký. Bohudík.” Pred znovuuvedením komunikácie značky na Slovensku sa však ukázalo, že slovenským mužom sa s atribútmi ako „pravé horké pivo“ alebo „pivo pre mužov“ Radegast nespájal. Preto spolu s Televíziou Markíza vytvorili akýsi mini festival, prehliadku horkých filmov v podobe týždenného pásma pod názvom „Horké večerné kino“. Viac o kampani a o tom, ako sme horkosť pretavili do akčných filmov v televízii, sa dočítate na tomto linku.


Najlepšie využitie rádia: Dobré správy v Dobrom ráne / Slovenská sporiteľňa

Počas uvedenia nového komunikačného konceptu „Budúcnosť je vaša“ sme potrebovali vyvážiť prebytok negatívneho spravodajstva v médiách v súvislosti s nastupujúcou treťou vlnou pandémie a podporiť asociáciu značky s tešením sa na budúcnosť. Vytvorili sme preto moderný komunikačný formát šitý na mieru kampani, a to v podcaste, modernom a obľúbenom médiu mladých a mestských ľudí. TU sa dozviete viac o tom, ako to celé fungovalo.

Odborná porota zvolí víťazov už 21.9. O mesiac, 20. októbra, sa dozvieme ako sme dopadli na slávnostnom galavečere v Prahe.

Next up