Scrolluj a objavuj
KlikniŤukni a buď priekopníkom
KlikniŤukni a dokáž svoju odvahu

Čo nás, ľudí, robí krásnymi?

Klient

dm drogerie markt Slovensko

Trh

Slovensko

Positive Provocation

Inšpirácia nás prepája so všetkým naokolo a dodáva nám silu, preto sa stala predmetom kampane dm v roku 2022. Inšpiráciu sme zhmotnili aj vo forme street-artu, ktorého myšlienkou je zaujať nás, okoloidúcich, umením na miestach, ktoré denne míňame.

 

Zdieľať
Náš prístup
01.
Challenge

Neustála prezentácia nových myšlienok a inšpirácia k novému, to bolo cieľom dm v jej kampani na rok 2022.

Inšpirácia nás prepája so všetkým naokolo a dodáva nám silu. Nielen tú do každodenných životov, ale aj na premenu našej spoločnosti v lepšie a zdravšie miesto. Také, v ktorom je priestor pre každého a každý je vítaný vo svojej rozmanitosti.

02.
Insight+Strategy

A práve umenie je nehynúcim zdrojom inšpirácie. Myšlienkou street-artu je zaujať nás, okoloidúcich, umením na miestach, ktoré denne míňame.  V dm sme sa rozhodli, že pre tento účel oslovíme lokálnych umelcov a výsledkom bola odpoveď na otázku “Čo nás ľudí robí krásnymi?”, ktorú vizuálne pripravila ilustrátorka Sasha Chagina a na 21 metrov vysokú a 14,5 metra širokú fasádu ju namaľoval  slovenský umelec Ján Wajcko Vajsábel.

03.
Activation

Maľba murálu trvala 15 dní, do 11. marca, kedy dostala svoju finálnu podobu. Jeho celková plocha je 270 m² a na jeho maľbu bolo použitých 60 litrov farieb v 17 odtieňoch a takmer 50 štetcov či valčekov. Na veľkoplošnej maľbe sa nachádza 11 postáv a jeden psík, pričom najvyššia postava, dievča na kolobežke, je vysoká až 12 metrov.

Okrem bratislavského murálu prvky ilustrácie nahradili aj polepy výkladov na predajniach dm v piatich mestách Slovenska: Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Nitra a Žilina.

Výsledky

Vďaka nášmu murálu si okoloidúci mohli uvedomiť, že sú krásni, takí akí sú, máme ich radi a môžu sa cítiť prijatí rozmanitosťou nášho mesta, ktoré tak dotvárajú ako jeden celok.

A verejnosti sa murál páčil natoľko, že sme ho mohli ponechať na očiach o zopár mesiacov dlhšie ako sme mali priestor prenajatý.

Growth Stories