Scrolluj a objavuj
KlikniŤukni a buď priekopníkom
KlikniŤukni a dokáž svoju odvahu

Aj ľudia ako Vy investujú

Klient

Slovenská sporiteľňa

Trh

Slovensko

Positive Provocation

Slovenská sporiteľňa pred vyše rokom úspešne predstavila kampaň na nové sporenie, ktoré je investičné a digitálne. Po roku však už jednoduchá komunikácia novinky nestačila a pre zaistenie prísunu nových klientov sme potrebovali nájsť nový silný motivačný trigger a vzbudiť tak potrebu investovať do podielových fondov aj v ľuďoch, ktorí ju doteraz nemali. Potencionálnym klientom sme ukázali, ako prichádzajú o investičnú príležitosť a využili tak efekt stratenej investičnej príležitosti.

Zdieľať
Náš prístup
01.
Challenge

Slovenská sporiteľňa pred rokom predstavila kampaň na nové investičné sporenie. Cez appku George do našich fondov odvtedy investovalo viac ako 11 000 nových klientov. Po roku však už jednoduchá komunikácia novinky nestačila a pre zaistenie prísunu nových klientov sme potrebovali nájsť nový motivačný trigger a vzbudiť tak potrebu investovať do podielových fondov aj v ľuďoch, ktorí ju doteraz nemali.

02.
Insight+Strategy

Využili sme preto vlastné dáta o tom, ako naši už existujúci klienti investujú. Potenciálnym klientom sme ukázali, ako prichádzajú o investičnú príležitosť a zároveň sme zapojili do hry motivujúci efekt porovnávania sa s druhými.

03.
Activation

Dátovo cielenými bannermi s dynamickou kreatívou privádzame potenciálnych klientov na náš dátový tool, ktorý im ukáže, ako investujú ľudia ako oni – v porovnateľnom veku a z rovnakého regiónu. Ukážeme im, koľko už mohli mať zarobené za 5 rokov a cez deeplink ich nasmerujeme priamo do banking aplikácie George, kde si investičné sporenie dokážu zriadiť priamo za pár minút.

Výsledky

Od začiatku apríla nástroj využilo už takmer 20 000 návštevníkov, aby sa dozvedeli, ako investujú ľudia ako oni. Sporenie si z nich priamo v Georgovi založilo viac než 1000 klientov a ďalších 2800 návštevníkov sa zaujímalo o detaily fondov.

20 000
návštevníkov využilo dátový tool
1000+ klientov
si založilo sporenie v Georgovi

Growth Stories